Rada Rodziców
This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Rada Rodziców

Comiesięczna składka na Fundusz Rady Rodziców SP

Składka na Fundusz Rady Rodziców wynosi 40 zł. Wpłatę można uregulować u wychowawców klasy lub bezpośrednio na konto bankowe szkoły - o konto prosimy pytać w sekretariacie szkoły. Dokonując wpłaty za pomocą przelewu należy podać w tytule IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA ORAZ KLASĘ.

Prezydium Rady Rodziców

14 wrzesnia 2018 na zebraniu Rady Rodziców zostało wybrane Prezydium Rady Rodziców w Zespole Szkół w Postominie. Oto jego skład:

Przewodnicząca: Bożena Lenartowicz

Wiceprzewodniczaca: Katarzyna Nowak

Skarbnik: Ilona Kiełczowska

Sekretarz: Grażyna Pietrasiewicz

Skład Komisji Rewizyjnej:

Magdalena Ostrowska

Helena Kasprzyk

Andrzej Bielik

Aktualności Rady Rodziców

Wizyta w schroniku

Już czwarty raz uczniowie naszego zespołu szkół na czele z wychowawczynią Moniką Latkowską przygotowali zbiórkę podarunków dla bezdomnych zwierząt. Akcja za każdym razem porusza nasze serca. Biorą w niej udział nie jedynie uczniowie, ale również nauczyciele i inni pracownicy naszej placówki. Zgromadziliśmy w tym roku 59 kg karmy suchej dla psów, 21 kg karmy w puszkach a także smakołyki, 2 kg suchej karmy dla kotów i 2 kg mokrej. Dodatkowo zorganizowaliśmy ciepłe koce, różne narzuty, poduszki, kołdry i inne rzeczy, które mogą posłużyć do wyścielenia zwierzęcego kojca zimę. Zwierzaczkom musi być ciepło! W tym roku wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane do Schroniska w Jarosławcu. Korzystając z okazji przekazywania zebranych rzeczy uczniowie wezmą udział w wykładzie dotyczącym odpowiedzialności i obowiązkom jakie mają właściciele zwierząt. W planach jest również zwiedzanie schroniska, aby poznać codzienne zasady jego funkcjonowania. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom - bez Was nie uzbieralibyśmy tylu rzeczy.

Sesja ciążowa Wrocław
- niesamowite emocje i pamiątka, która sprawi, że Twoje mieszkanie będzie wzbogacone o coś naprawdę wyjątkowego. Sesja ciążowa potrzebuje odpowiedniej oprawy, którą może przygotować tylko profesjonalny fotograf.

Święto Niepodległości

Z okazji uroczystości 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Rada Rodziców ustaliła akcję, która miała za zadanie nie tylko i wyłącznie upamiętnienie ważnej uroczystości państwowej, ale również integrację poszczegółnych klas naszej placówki. W ramach kampanii uczniowie oraz nauczyciele mieli za zadanie założyć ubiór w barwach narodowych, lub ozdobić go dodatkami w odcieniach bieli i czerwieni. Byliśmy bardzo zadowoleni, gdy widzieliśmy, że zarówno uczniowie jak i nauczyciele entuzjastycznie zaangażowali się w całą akcję. W szkole można było dostrzec nie tylko ubiory w barwach polskiej flagi, ale również: kokardy we włosach, harfy, u dziewczyn biało-czerwone makijaże, kolczyki. Na korytarzach było flagi i inne biało-czerwone szczegóły.

Szkolna wycieczka do Sejmu RP

W dniu 22 października 2018 roku, grupa 39 uczniów naszego zespołu szkół, brała udział w wycieczce do Sejmu RP. Po przyjeździe do Warszawy, uczniowie wraz z wychowawcami – Izabelą Rachwał, Weroniką Mańkowską, Bożeną Kowalczyk oraz Ireną Ziembicką wybrali się do gmachu Sejmu RP, który znajduje się przy ulicy Wiejskiej. Po odbyciu standardowej kontroli, wspólnie z panią przewodnik przeszliśmy się do Sali Obrad. Po drodze przedstawiono nam atrapę zespołu budynków Parlamentu RP. Pani przewodnik opowiedziała wtedy krótko historię istnienia Sejmu Walnego w I Rzeczy Pospolitej a także strukturę przestrzenną teraźniejszych budynków wchodzących w skład parlamentu. W dalszej części, już na Sali Obrad, uczniowie zostali zaznajomieni z kluczowymi wiadomościami odnośnie Sejmu II RP oraz jak wyglądał los gmachu sejmowego w czasie II wojny światowej. Następnie mieli sposobność dowiedzieć się więcej na temat drogi legislacyjnej a także funkcji posłów, w tych ich roli w komisjach sejmowych. Każdy z słuchaczy dostał projekt Sali Obrad z ujęciem wszystkich spośród 460 pracujących w tym miejscu posłów oraz pozostałych istotnych w tym pomieszczeniu miejsc, możemy tutaj wymienić: mównica sejmowa, loża prezydencka oraz dziennikarska oraz miejsce dla publiczności.

Wolontariat

Nasi wolontariusze z zespołu szkół w Połominie, którzy mogą się poszczycić aktywną współpracują z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą w gminie i przygotowywaniem zajęć pozalekcyjnych dla dzieci, podjęli się następnego zadanie. Za cel obrali sobie zbiórkę jedzenia w Biedronce w Bylicy (zbiórka zorganizowana została przy pomocy stowarzyszenia "Bądźmy życzliwi"). Na prośbę uczniów zespołu szkół w Postominie klienci Biedronki, ku naszej radości, entuzjastycznie wzieli udział w przedsięwzięciu, co zaowocowało bardzo licznymi datkami. Ilość zebranych produktów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobą za wsparcie nas oraz okazaną życzliwość.

Wizażystka Wrocław
, czyli makijaż skrojony na miarę! Pięknie dopasowany do Twojej urody. W końcy makijaż ślubny powinien wyglądać idealnie, a to jest w stanie zapewnić tylko doświadczona wizażystka.

Noc filmowa

Z czwartku na piątek 15 – 16 listopada 2018 roku miała miejsce kolejna edycja "Filmowej Nocy" w Zespole Szkół w Postominie. Miłośnicy filmów oraz niepowtarzalnych przygód mieli okazję spędzić tę czwartkową noc w placówce oglądając rozmaitego typu filmy. Najmocniejszą pozycją cieszyły się filmy na podstawie komiksów, ale nie zabrakło także horrorów bądź komedii. Podczas seansu trwającego od 21:00 do 7:00 rano w niektórych momentach przydały się szczególnie poduszki oraz przykrycia, aby przynajmniej na sekundę zamknąć oczy i po drobnym odpoczynku kontynuować oglądanie. Dzięki Radzie Rodziców udało się zorganizować przekąski oraz soki dla uczniów, które były przydatne w trakcie tego stosunkowo długiego maratonu filmowego. Składamy serdecznie podziękowania przewodniczącej Rady Uczniowskiej Kindze Malec za wsparcie w przygotowaniu wydarzenia i zapraszamy zainteresowanych uczniów na następną edycję „Filmowej Nocy".